Lukáš Kopecký režisér

22. 03. 2017

AVISO: DOTEKY DĚJIN

Zákulisí moderní historie poodkrývá populárně naučná kniha novináře a spisovatele Karla Pacnera, kterou v těchto dnech v rámci cyklu Radiokniha vysílá Český rozhlas Plus. Jedná se o reprízu četby na pokračování, premiérově uvedenou v roce 2015 na Dvojce. Z Pacnerových historických textů tehdy Ivan Němec vybral například pohled na krvavý počátek dvacátého století, který způsobila rusko-japonská válka, vypravování o gangsterské minulosti J. V. Stalina nebo počátek raketového výzkumu, jenž předcházel Gagarinově startu do vesmíru. Nevšední doteky dějin jsou poutavé a někdy až neuvěřitelné příběhy dvacátého století. Čte: Jiří Valůšek.
 Radioknihu poslouchejte denně od 23:33 na ČRo Plus nebo z audioarchivu.

01. 03. 2017

NOVÉ MINUTOVKY

Český rozhlas obnovil oblíbený formát minutových her, a tak v brněnském studiu připravujeme rovnou čtyři kusy. Tři z nich napsal nezávislý divadelník Jiří Jelínek, jehož hra Večírek získala před pár dny třetí cenu v kategorii krátkých dramat na třetím ročníku UK Radio Drama Festival. Čtvrtá realizovaná minutovka pochází z pera Radka Brože, který s Českým rozhlasem spolupracuje kupříkladu na cyklu Příběhy slavných. V nové várce minutovek z Brna posluchači uslyší Jana Kolaříka, Simonu Rejdovou, Miroslava Černého, Zbyška Humpolce a Jana Grygara.
Nové minutovky odvysílá v průběhu letošního roku stanice ČRo Vltava, po odvysílání budou umístěny tady.

27. 02. 2017

SUKCES!

Už po třiadvacáté byly v Městském divadle v Mostě vyhlášeny výsledky ankety Cena diváka. Slavnostní vyhlášení proběhlo na Velké scéně v pátek 24. února a k mé velké radosti u diváků jednoznačně zvítězila inscenace Podivný případ se psem. Posbírala totiž ceny ve všech kategoriích! Stala se nejlepší inscenací sezóny 2016. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon uplynulé sezóny si odnesl Ondřej Dvořák za roli Christophera. Cenu za nejlepší ženský herecký výkon získala za roli Judy Michaela Krausová. Všichni vítězové obdrželi keramické hvězdy z dílny litvínovské výtvarnice Evy Šiškové (já nadto ještě sojový suk od Miroslava Hanuše) a po vítězných rolích budou i letos pojmenována nová divadelní vína, která budou pokřtěna na Divadelním vinobraní.

24. 02. 2017

8@8 OBRAZEM

Ve VILE Štvanice proběhl ve středu 22. února první letošní díl projektu 8@8 Divadla LETÍ scénická skica hry Jak zadržovat dech současné britské autorky Zinnie Harris. Při té příležitosti Divadlo obnovilo divácké hodnocení jednotlivých dílů, aby se pravidelní diváci tohoto cyklu mohli těšit ještě o trochu víc a mohli jednotlivé díly porovnávat mezi sebou. Jenom pro zajímavost (a pro ty, kteří se chystají na další díly) zde uvedu, že naše nastudování si vysloužilo solidní hodnocení 1,77. Fotky z krásně adrenalinového počinu pořídil Alexandr Hudeček.

23. 02. 2017

DĚJINY SVĚTLA

V brněnském studiu pracujeme na patnáctidílné četbě na pokračování z knihy Dějiny světla spisovatele Jana Němce. Rozsáhlá románová freska, za kterou její autor získal Cenu Evropské unie za literaturu, pojednává o českém fotografovi Františku Drtikolovi a je psaná v netypické du-formě. Odehrává se v příbramských stříbrných dolech, secesním Mnichově a předválečné i prvorepublikové Praze. Drtikolovy osudy popisuje od jeho dětství, přes učednická a studijní léta až k budování kariéry. Kromě všech zásadních životních událostí se věnuje i vzniku nejslavnějších fotografových děl a též fotografovu příklonu k duchovním naukám Východu a mystice.
Důležitou roli proto v Němcově románu hraje světlo. Tento motiv odkazuje na Drtikolovu uměleckou tvorbu založenou na světelné kompozici a práci s kontrasty, světlem, stínem a tmou. Světlo je v knize popisováno též v duchovním smyslu.
Rozhlasovou verzi životopisné knihy o fotografovi Drtikolovi načetl brněnský herec Michal Bumbálek.
Jmenuji se Drtikol. Drtil jsem kola, která mě svírala. Jsem fotograf. Fotografoval jsem světlem. Píši lidem do duše světlem poznání.“ 
Poslouchejte ve všední dny od 13. do 31. března vždy ve 22:00 na stanici ČRo Dvojka.

19. 02. 2017

JAK ZADRŽOVAT DECH

Seriál scénických skic 8@8 Divadla LETÍ v únoru divákům přinese novinku Jak zadržovat dech. Nová hra Zinnie Harris, britské dramatičky a rezidentky londýnského Royal Courtu, začíná zdánlivě nevinnou známostí na jednu noc, která však rozpoutá diskusi nad nedávnou evropskou historií. Temně vtipné drama nabízí epický pohled na to, jak dnes žijeme, a odkrývá pravou cenu dosud uznávaných hodnot.
Diváci se s touto žhavou novinkou světové dramatiky seznámí v překladu Jakuba Škorpila, a to již ve středu 22. února od 20h v pražské VILE Štvanice. Účinkují: Tomáš Kobr, Sára Venclovská a Beáta Kaňoková.
 Žijeme přece v Evropě. Nic špatného se tu přece neděje. Přinejhorším občas jen nějaká malá nepříjemnost, která je však pro svět jako takový naprosto bezvýznamná.

04. 02. 2017

PRINCEZNA Z NEJLEPŠÍHO KRÁLOVSTVÍ

V brněnském studiu jsme roztočili novou pohádku. Bude se jmenovat Princezna z nejlepšího království a jejím autorem je brněnský dramatik Marek Horoščák (sic!). Autor, který obdržel v průběhu devadesátých let ocenění v dramatické soutěži Cen Alfréda Radoka za hry Mein Faust, Trakl, Vařený hlavy. Horoščákovy texty byly realizovány např. na jevištích Národního divadla, Divadla Na zábradlí, Divadla Komedie, Divadla Husa na provázku, ve Slováckém divadle, ale i v zahraničí. Patří k nemnoha českým autorům, kteří byli vyzváni k účasti na prestižních dramatických dílnách při festivalu Bonner Biennale (2000) a k rezidenčnímu pobytu v londýnském Royal Court Theatre (2010).
Původní rozhlasová pohádka Princezna z nejlepšího království popisuje ztřeštěné putování mladé emancipované dívky, která se vydala do světa na zkušenou a taky trochu proto, aby si v něm našla – samozřejmě podle svého gusta toho pravého ženicha. Že ji přitom na cestách čeká nejedno překvapení slibuje nejen reputace autora, ale též velkorysé herecké obsazení. Epičnost předlohy jistě podpoří i hudba Maria Buzziho. Hra bude premiérována v průběhu letošního roku na stanici ČRo Dvojka.
Někdy se stane, že se tvoje přání splní až ve chvíli, kdy už to vůbec nečekáš.

Účinkují:  Barbora Goldmannová (Princezna Anna), Michal Bumbálek (Král), Jana Štvrtecká (Královna), Ladislav Kolář (Jedloň), Tereza Groszmannová (Jedloňová), Zdeněk Bureš (Nosál Emil), Pavel Hromádka (Drožkář), Ondřej Halámek (Číšník), Roman Blumaier (Princ Vilibald), Zdeněk Trčálek (Námořník Petr), Radoslav Šopík (Oslař), Miroslav Černý (Lupič), Lucie Andělová (Liška Vilma), Jan Grygar (Mnich), Jiří Daniel (Sluha), Zbyšek Humpolec (Hlasy), Jan Řezníček (Hlasy), Zdeněk Truhlář (Hlasy), Zdeněk Kozák (Hlasy), Michal Zelinka (Hlasy) a další.

Autor: Marek Horoščák
Dramaturgie: Hana Hložková
Hudba: Mario Buzzi

Zvukový mistr: Lukáš Dolejší
Režie: Lukáš Kopecký

13. 01. 2017

ZÁPASNÍK

Zápasník je název portrétního rozhlasového pásma k 75. narozeninám amerického spisovatele Johna Irvinga, které pro Český rozhlas připravil Ludvík Němec. V pořadu z cyklu Schůzek s literaturou bude největší pozornost věnována Irvingově zálibě v zápasení, což podpoří i vybrané úryvky z románů Svět podle Garpa a Imaginární přítelkyně. Účinkují: Vladimír Hauser, Michal Bumbálek a Jaroslava Vykoupilová.
Nikdy jsem se nepovažoval za rozeného spisovatele. Já jsem dobrý přepisovatel, nic se mi nepodaří napoprvé – ale umím prostě přepisovat a přepisovat.
Poslouchejte 5. března od 20:00 na stanici ČRo Vltava.

07. 01. 2017

AVISO: REPRÍZA MODRÉHO MEDVĚDA

Nenechte si ujít reprízu původní rozhlasové komedie Modrý medvěd, kterou v neděli 5. února odvysílá stanice ČRo Dvojka. Komorní komedie Olgy Walló je osvěžující hrou, zakládající si na umění svižné a pohotové konverzace a přesného pointování situací. Veselohra o podnikatelce v cestovních ruchu se odehrává nejen v cestovní kanceláři, ale zejména v domácnosti matky a její více než čtyřicetileté dcery. Osamělé živoření dvou žen popisuje autorka skrze paradox úspěšné podnikatelky Míny, která je sice majitelkou zájezdové agentury, ale sama si cestování nemůže dovolit. Splácí totiž dluhy po svém otci. O neutěšeném soukromí perfekcionistky Míny se náhodně dozví mladičký zaměstnanec Alex a rozhodne se jednat... 
V rolích temperamentních a rázných žen účinkují Drahomíra Hofmanová a Jana Štvrtecká, která byla za roli Míny nominována v anketě Neviditelný herec aneb Nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu v sezóně 2015/2016. Jako sympaticky drzý a nadšený zaměstnanec se představil talentovaný Ondřej Dvořák. Hra byla premiérovaná v loňském roce na stanici ČRo Vltava.
Poslouchejte 5. února 2017 ve 20 hod na stanici ČRo Dvojka!

06. 01. 2017

MUŽ BEZ ŽENY

Když si žena Martina Samka sbalila věci, myslel si, že co ho nezabije, to ho posílí. Ale to by mu nesměl na slabiny útočit divoký kanec, na nervy alkohol a hlasité orgie tajemné sousedky za zdí. Taková je výchozí situace knihy jabloneckého spisovatele Pavla Brycze, autora řady děl a držitele několika literárních ocenění. Muž bez ženy není člověk vypráví příběh o nebývale silném ataku krize středního věku. Podaří se hrdinovi dnešní doby zastavit volný pád až na dno a zachránit si své mužství? A opravdu se dá z osamělosti ve velkoměstě vystoupit skokem z jednoho eskalátoru metra na druhý? V desetidílné rozhlasové četbě na pokračování uslyší posluchači tento humorný příběh ze současnosti v podání brněnského herce Michala Isteníka.
„Čím hůř, tím líp!“ 
Četbu odvysílá stanice ČRo Dvojka v průběhu letošního roku.

22. 12. 2016

RELATIVNĚ VESELÉ HISTORKY

V brněnském studiu jsme ještě před Vánocemi dokončili Relativně veselé historky. Deset skutečných příběhů z nejrůznějších životních situací, některé jsou veselé samy o sobě, ty smutné se autor snaží humorem odlehčit. Desetidílná četba z knihy Jiřího Havla bude v průběhu příštího roku zařazena do pořadu Račte vstoupit k Josefu Veselému vysílaném stanicí ČRo Brno. Čte: Igor Bareš
I když dvě hlavy leží na jednom polštáři, neznamená to ještě, že mají společný sen.“
Ukázku z knihy si můžete přečíst zde.

09. 12. 2016

LÁSKA JAKO Z REMARQUEA

Zamilovaná dvojka. Takový název nese nový rozhlasový cyklus stanice ČRo Dvojka, v němž budou zaznívat milostné dialogy ze světové a české literatury. Cyklus připravuje Ludvík Němec a pro jeden z úvodních dílů vybral láskyplné pasáže z knih Ericha Marii Remarquea a texty jeho dílem inspirovanými. Účinkují: Jana Štvrtecká a Michal Bumbálek
Děláte takový hluk svým srdcem!“
Poslouchejte v sobotu 4. února od 22:00 na ČRo Dvojka.

08. 12. 2016

GIOTTO NA DOBROU NOC

O učednických letech, životě a díle italského malíře Giotta di Bondone. Tak zní podtitul pětidílného rozhlasového pořadu Giotto neboli nový život, který pro cyklus Stránek na dobrou noc připravil z knihy Jana Vladislava malíř a básník Petr Veselý. Posluchači jej uslyší zkraje příštího roku. Čte: Zdeněk Bureš
„Nechtěná chudoba vede ke hříchu a chtěná k pokrytectví, neboť krajnost je málokdy bez neřesti.“
Poslouchejte od 2. do 6. ledna od 23:00 na ČRo Vltava.

25. 11. 2016

MUCEDORUS

Roku 1598 vyšla poprvé v Anglii anonymní hra s názvem Kratochvilní komedie o Mucedorovi, královském synu z Valencie, a Amadině, královské dceři z Arragonska, s veselými šprýmy Myšáka. V následujících několika málo desetiletích tato hra vyšla tiskem ještě šestnáctkrát a stala se zcela jistě nejprodávanější hrou celé éry (o pět vydání překonala Hamleta, který zaujímá druhé místo). Námět hry nově autorsky zpracoval český anglista, teatrolog a libretista Pavel Drábek.
Původní rozhlasová pohádka Princ Mucedorus a princezna Amadina vzniká v těchto dnech v brněnském studiu Českého rozhlasu a premiérována bude v průběhu příštího roku na stanici ČRo Dvojka. Hudbu skládá Ondřej Kyas, autorův dlouhodobý spolupracovník. 
Nástrahy a krutý čas si vymohou mnohé strázně a začasté musí člověk svou podobu skrýt.“

Účinkují:  Pavel Vacek (princ Mucedorus), Simona Rejdová (princezna Amadina), Jana Štvrtecká (královna Basilia), Martin Siničák (hrabě Segasto), Ondřej Jiráček (jeho sluha Kašpar), Radoslav Šopík (kapitán Tremelio) a Pavel Doucek (divý muž Bremo)

Autor: Pavel Drábek
Dramaturgie: Hana Hložková
Hudba: Ondřej Kyas

Zvukový mistr: Lukáš Dolejší
Režie: Lukáš Kopecký

15. 11. 2016

KOUZELNÁ AKTOVKA

Na jaře se do blízké říčky vrátili raci, a tuhle vzácnou podívanou si druháci Viktor a Hugo nemohli dát ujít. U vody však zvědavý Viky na mokrém svahu uklouzne – dokonale se zmaže a školní aktovku promění v potrhanou kouli. Když se kamarádi sklesle loudají přes park domů, na lavičce sedí dva pánové, kteří vypadají jako ze starého filmu. A jeden z nich Vikymu nabídne novou brašnu. Viky si ji rád vezme, ale pak nestačí kulit oči, co aktovka všechno dovede! Příběh školáků Vikyho a Huga sepsala současná česká spisovatelka dětských knih Daniela Krolupperová. V příštím roce jej uvede Rádio Junior coby pětidílnou četbu na pokračování. Čte: Táňa Hlostová
A pak že kouzla nejsou! Pevně se rozhodl, že od této chvíle už nikdy nebude dělat úkoly. Všechno za něj udělá aktovka! To bude panečku život!

14. 11. 2016

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PES

Nepropásněte poslední příležitost zhlédnout ještě v letošním roce mosteckou inscenaci Podivný případ se psem. Po poslední repríze jí redaktor serveru i-divadlo Jiří Landa ohodnotil 70%. „Zdařilá režijní interpretace s promyšlenou scénografií P. Kastnera umožňující snadné přechody mezi jednotlivými scénami, které po celou dobu představení překvapují svojí variabilitou. V hlavní roli Christophera obstál O. Dvořák, jemuž se podařilo vytvořit věrohodnou postavu chlapce trpícího Aspergerovým syndromem. Jeho detailní práce s mimikou, pohyby a náročná pohybová složka patřily k největším devízám inscenace, stejně jako herecké souznění M. Krausové s postavou matky.“ Návštěvníci téhož serveru z řad divácké obce to vidí ještě lépe. Nechte se jimi nalákat k cestě do Mostu.

Letos naposledy hrajeme 26. listopadu od 19h v Městském divadle v Mostě!

08. 11. 2016

OHLASY NA SEVERÁK

Teprve před dvěma týdny vyšla audiokniha Glattauerova románu Dobrý proti severáku a na serveru audiolibrix už ji řádí mezi deset nejprodávanějších v kategorii Humor, komedie a satira. A taky už na ni vyšly velice pozitivní recenze.
Kamil Fajmon v recenzi Virtuální svět ve zvukové podobě soudí, že jsme beze zbytku využili všech nabízejících se zvukových možností. Hlavní přidaná interpretační hodnota podle něho spočívá v brilantním a nápaditém zachování písemného stylu emailové komunikace. Zvukové zpracování Glattauerova románu Dobrý proti severáku zcela správně více evokuje představu dramatického útvaru než běžné vícehlasé četby. Není divu, vždyť rozhlasová adaptace zdatně balancuje mezi oběma odlišnými formami a skrze důmyslné realizační provedení se může dostat i k posluchačům, kteří tento typ literatury příliš nevyhledávají.

Novou audioknihu na svém blogu hodnotí i Schefik. Vydaná audioknižní verze populárního románu podle něho bezpochyby potěší nejen milovníky romantických příběhů. Dobrý proti severáku si rozhodně zaslouží naši pozornost. A to nejen výkony jednotlivých interpretů, kteří odvádí naprosto profesionální a přesvědčivý výkon, ale především pak celkovým zpracováním audioknihy, jako celku. Radioservisu se podařilo zachovat jedinečnost této knihy a převést tak emailovou komunikaci i do mluveného slova. Tento úkol rozhodně nebyl jednoduchý, ve výsledku se však podařilo vše na výbornou.

30. 10. 2016

VŠE PRO DÍTĚ!

Třebaže se válečné operace let 1914-1918 českých zemí bezprostředně nedotkly, válka zasáhla naše území v té nejméně očekávatelné podobě. Odchod otců a učitelů na frontu, pokles reálných příjmů, všeobecný materiální nedostatek, přídělový systém, pracovní nasazení nedospělých a nakonec ještě epidemie španělské chřipky, to vše se podepsalo na citovém traumatu, podlomeném zdraví a sociální bídě válečných dětí. Pochmurnému obrazu všeobecného zmaru a strádání nedokázalo čelit ani několik organizací, které na podporu dětem na konci války vznikly. Monografie autorského týmu Univerzity Pardubice je originálním příspěvkem ke stoletému výročí první světové války. Magnesia Litera 2016 za literaturu faktu! A koncem listopadu též k poslechu coby osmidílná četba na pokračování v rámci cyklu Radiokniha. Čtou: Jana Štvrtecká a Jiří Valůšek.
Ve škole byly děti, které se z hladu nemohly pořádně soustředit na vyučování, nabádány k šetrnosti, odříkání, k maximálnímu šetření jídlem. 
Poslouchejte od 29. listopadu do 6. prosince od 23:33 na ČRo Plus.

24. 10. 2016

K ZBLÁZNĚNÍ ŽIVÝ

V letošním roce uplynulo 45 let od smrti spisovatele, básníka a překladatele z francouzštiny Františka Hrubína. K té příležitosti připravila Hana Zoubková rozhlasové pásmo věnované jeho životu a tvorbě. V rámci cyklu Schůzky s literaturou jej koncem listopadu premiérově odvysílá stanice ČRo Vltava. V pořadu účinkují brněnští herci Michal Isteník, Vladimír Krátký, Michal Bumbálek a Barbora Nesvadbová.
Láska a život jedno vždy pro mne budou.
Poslouchejte 27. listopadu od 20:00 na stanici ČRo Vltava.

17. 10. 2016

SKLAPLA PASTIČKA

Premiéra nejznámější divadelní detektivky od Agathy Christie je od soboty úspěšně za námi. Diváci s napětím sledovali překvapivé zvraty tohoto slavného detektivního případu. Jak to dopadlo, je však podle autorčiny vůle a dobré tradice zákázáno mimo představení šířit. A proto i my jsme diváky po premiérové děkovačce požádali, aby nikomu neprozrazovali rozuzlení příběhu. Přijďte si sami zapátrat, kdo je vrah první reprízy se hrají již 19., 27. a 29. října. Atmosféru popremiérových chvil zachytil fotograf Zdeněk Němec.

13. 10. 2016

GENERÁLKY PASTI

Zkoušení Pasti na myši jde do finále. Do sobotní premiéry zbývají pouhé hodiny. A již zítra nás čeká vyprodaná veřejná generálka. Nejslavnější divadelní detektivka všech dob se poprvé objeví na prknech Městského divadla Zlín. Hra byla několikrát zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdéle nepřetržitě hraná divadelní hra na světě. Nechte se nalákat fotografiemi Dalibora Glücka a najděte si cestu do Zlína.

07. 10. 2016

DOBRÝ PROTI SEVERÁKU VYCHÁZÍ NA CD!

Říjnovou novinkou v katalogu Radioservisu je audioverze milostného románu v emailech Dobrý proti severáku. Tento knižní bestseller rakouského spisovatele Daniela Glattauera se v distribuci objeví od 24. října a bude představen v rámci akce Audioknihy NAHLAS.
Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?
Nahrávka vznikla v brněnském studiu Českého rozhlasu v roce 2015. V ústřední roli milenců účinkují Jana Štvrtecká a Martin Sláma.

05. 10. 2016

NĚKOLIK VĚT O PASTI

Na zlínských divadelních prknech se v půlce října objeví nejslavnější divadelní detektivka Past na myši od Agathy Christie. Při té příležitosti jsem odpovídal na několik otázek, které otiskli v říjnovém InZlinu, jediném lifestylovém a kulturním magazínu ve Zlínském kraji.
Čtete rád detektivky? Jaká se Vám zatím líbila nejvíc a proč?
Vlastně moc ne. Detektivky nevyhledávám vůbec. Ale spíše proto, aby mě třeba nestrhly k horečné četbě a já jenom nečetl. Podobně to mám se seriály. Takže se pro mě zlínské oslovení stalo o to větší výzvou.
Na konci září jste se stal absolutním vítězem soutěžního festivalu Young for young v Městském divadle v Mostě. Podle diváků byla nejlepší právě Vámi režírovaná inscenace Podivný případ se psem, což je také detektivka. Režírujete rád detektivní žánr? Jaký je rozdíl nastudovat právě takový typ hry oproti klasickému „běžnému“ dramatu?
To ještě nevím, jsem v tomto žánru novicem. Podivný případ se psem sice bývá označován jako mysteriózní detektivka, ale skutečnost je trochu jiná. Jde o silný příběh dospívajícího chlapce s aspergerovým syndromem, který rozkrývá nejednu záhadu, ale především ve své rodině. Ona detektivka tak tvoří spíše atraktivní rámec. Ryzí detektivku tedy dělám až nyní.
Jaký bude Vojtěch Johaník typ detektiva?
Typem bude Vojta někde mezi Sherlockem Holmesem, Herculem Poirotem, slečnou Marplovou, detektivem Colombem a v neposledku též komisařem Clouseau. Tak by mohl naplnit různá divácká očekávání. Je to catch-all detektivka!
V Městském divadle Zlín jste už režíroval scénické čtení Cesta k moři (2011). Sledujete zlínskou divadelní scénu? Co jste viděl z aktuálního repertoáru a co Vás zaujalo?
Jedním z mých pedagogů na JAMU byl profesor Plešák, díky němuž jsem ke zlínskému divadlu získal vřelý vztah už během studia. S kolegy jsme tu opakovaně byli na festivalu Stretnutie, kde jsme vždy zhlédli mnohé z repertoáru a nadto užili spoustu legrace. Dodnes rád využiju každé příležitosti něco ve Zlíně vidět. Naposledy třeba Prodanou nevěstu. A chystám se na Srpen v zemi indiánů a na Dobré mravy.
Co mohou zlínští diváci od Pasti na myši očekávat?
Víte, detektivní žánr má tu výhodu, že v něm herci musí chtě nechtě hrát o život. Proto bych diváka neváhal pozvat na dechberoucí hereckou souhru a napínavou podívanou. A taky na diváka čeká nejedno překvapení. Snad teď nic nepropíchnu, když poodhalím, že vzhledem k tomu, že se Past na myši odehrává v kulisách sněhové vánice, je tedy nanejvýš pravděpodobné, že vrahem tentokrát nebude zahradník.
Kladete sám pastičky na myši? 
Pouze v přeneseném slova smyslu.
*
NENECHTE SI UJÍT Klevetivku neformální setkání diváků s tvůrčím týmem inscenace Past na myši, která se uskuteční ve středu 12. října v 17h v Dílně Městského divadla Zlín. Vstup zdarma.

23. 09. 2016

ÚZKÝ POKOJ

Úzký pokoj v domově seniorů. A za okny hustě sněží. V takové kulise se odvíjí příběh dvou starých mužů na konci života... a na začátku letu. Do vesmíru třeba. Jen tak kolem. Okolo Země. Radši ne daleko, aby byli zpátky, až bude sestřička Anička roznášet puding. Povídku Laca Keraty ze slovenštiny přeložil a pro rozhlasové vysílání zdramatizoval Ludvík Němec. Účinkují: Pavel Leicman a Jaroslav Kuneš
Vilo: Vůbec by nebylo strašné, kdyby mě některá hvězda do sebe vtáhla. Navždy.
Milan: To je hrůza! Buď trochu hravý při té hře!
Poslouchejte v sobotu 19. listopadu od 22:00 na ČRo Dvojka.

20. 09. 2016

OCENĚNÍ

Před začátkem první poprázdninové premiéry se v Městském divadle v Mostě již tradičně udělovaly ceny festivalu Young for young, jehož šestý ročník se konal začátkem června. Podle diváků se absolutním vítězem této soutěžní přehlídky současné divadelní tvorby stala mnou režírovaná inscenace Podivný případ se psem. Nechte se tímto pozvat na některou z podzimních repríz.

Pozvánky

26. 3. 2017 | 23:33

ČRo Plus

Karel Pacner: Nevšední doteky dějin (7/10)

[Repríza] Radiokniha. Populárně historické texty přibližují významné události světových dějin. Čte: Jiří Valůšek

27. 3. 2017 | 22:00

ČRo Dvojka

Jan Němec: Dějiny světla (11/15)

Źivotopisný román o fotografovi Františku Drtikolovi. Čte: Michal Bumbálek

27. 3. 2017 | 23:33

ČRo Plus

Karel Pacner: Nevšední doteky dějin (8/10)

[Repríza] Radiokniha. Populárně historické texty přibližují významné události světových dějin. Čte: Jiří Valůšek

28. 3. 2017 | 22:00

ČRo Dvojka

Jan Němec: Dějiny světla (12/15)

Źivotopisný román o fotografovi Františku Drtikolovi. Čte: Michal Bumbálek

28. 3. 2017 | 23:33

ČRo Plus

Karel Pacner: Nevšední doteky dějin (9/10)

[Repríza] Radiokniha. Populárně historické texty přibližují významné události světových dějin. Čte: Jiří Valůšek

29. 3. 2017 | 22:00

ČRo Dvojka

Jan Němec: Dějiny světla (13/15)

Źivotopisný román o fotografovi Františku Drtikolovi. Čte: Michal Bumbálek

29. 3. 2017 | 23:33

ČRo Plus

Karel Pacner: Nevšední doteky dějin (10/10)

[Repríza] Radiokniha. Populárně historické texty přibližují významné události světových dějin. Čte: Jiří Valůšek

30. 3. 2017 | 22:00

ČRo Dvojka

Jan Němec: Dějiny světla (14/15)

Źivotopisný román o fotografovi Františku Drtikolovi. Čte: Michal Bumbálek

31. 3. 2017 | 22:00

ČRo Dvojka

Jan Němec: Dějiny světla (15/15)

Źivotopisný román o fotografovi Františku Drtikolovi. Čte: Michal Bumbálek

18. 4. 2017 | 19:00

Městské divadlo Zlín

Agatha Christie: Past na myši

[Repríza] Nejúspěšnější divadelní detektivka všech dob.